Praca domowa z 29 września 2018

Na ostatniej lekcji miedzy innymi:

 • przygotowaywaliśmy sie do egzaminu LOTE/ list, zaproszenie, ogloszenie
 • wyznaczeni uczniowie prezentowali klasie swoje projekty/Konstytucja 3 Maja, jak doszło do rozbiorów Polski
 • omawiliśmy przyczyny upadku Polski, wady, zalety i zasługo króla Stanisława Augusta Poniatowskiego

Praca domowa

 1. Wypisać z podręcznika najważniejszych przedstawicieli polskiego Oświecenia (plus jedno zdanie w jakiej dziedzinie działali).
 2. Przygotować się do sprawdzianu: 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne polskiego Oświecenia.
  • Wady, zalety i zasługi króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.  
  • List, zaproszenie i ogłoszenie i ich struktura (trzeba będzie napisać na sprawdzianie).                            

                     

EGZAMINY

a) COMPREHENSIVE EXAMINATION LOTE in POLISH odbędzie się 18 listopada 2018r.

 

b) SEAL OF BILITERACY – zachęcam:)

Od kilku lat pojawił się na “rynku” program Seal of Biliteracy ( www.sealofbiliteracy.org), którego inicjatorem była organizacja Californians Together skupiająca rodziców i nauczycieli. Jest to program propagujący i nagradzający wielojęzyczność, ktόrego końcowym efektem jest Seal of Biliteracy na dyplomie absolwenta liceum, potwierdzający biegłą znajomość kilku językόw (angielski plus inny). Jest on zatwierdzany w wielu stanach od 2011 roku, nie jest jednak obowiązkowy i decyzje o jego wprowadzaniu podejmują indywidualne dystrykty i szkoły.
W celu pozyskania Seal of Biliteracy należy spełnić kryteria, które pomogą ocenić znajomość języka angielskiego i obcego, na poziomie wymaganym do otrzymania odznaczenia. Należy pamiętać,że wspomniane wymogi mogą być różne w każdym stanie, albo też poszczególne kryteria inaczej oceniane. Każdy zainteresowany uczeń\nauczyciel\rodzic powinien zasięgnąć informacji w szkole\dystrykcie\na szczeblu stanowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.