Praca domowa z 23 stycznia 2021

Lekcja:

 1. Powtórka ze Średniowiecza.
 2. Tło historyczne epoki Odrodzenia- Alex prezentacja. /https://www.youtube.com/watch?v=-dSnWfLnNR8
 3. Temat: Epoka Odrodzenia (Renesansu) kierowała się zasadami humanizmu.  Na czym polega ten prąd filozoficzny, literacki i artystyczny?  Co znaczą słowa rzymskiego komediopisarza Terencjusza: Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie nie jest mi obce”?                                                                                HUMANIZM– to prąd umysłowy, literacki i artystyczny, który w przeciwieństwie do Średniowiecza, przyniósł zainteresowanie człowiekiem i wszystkimi sprawami związanymi z życiem ludzkim. Swoimi korzeniami HUMANIZM tkwi w ANTYKU. Renesansowy humanista to człowiek odważny w poszukiwaniu prawdy, wszechstronnie wykształcony, znający obce języki, historię, gramatykę, patriota.Hasło rzymskiego komediopisarza Terencjusza” Człowiekiem jestem i nic co. Ludzkie nie jest mi obce”oznacza zainteresowanie wszystkimi sferami życia człowieka.

  Motto ludzi Renesansu „Carpe diem”- chwytaj dzień”.

  https://view.genial.ly/5f7a062073991b0cf5732a62/presentation-renesans

 4. Geografia- Ukształtowanie powierzchni Polski.

Praca domowa:

 1. Przeczytać w podręczniku str.90-92, Ćwiczenie 1/93
 2. Nagrać filmik z kimś z rodziny, aby zaprezentować na lekcji ( Wasze pytanie- Ich odpowiedź, albo Ich wypowiedź): kiedy rodzina przyleciała do Ameryki, dlaczego i skąd przyleciała, jaki to region, opis regionu i jego ciekawych miejsc, zachęcenie- dlaczego ten region jest wart odwiedzenia.
 3. GEOGRAFIA-  przygotować się do sprawdzianu, podręcznik: punkty 1,2,5, strona 4-7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.