Praca domowa na piątek 26 lutego 2016 r.

Praca domowa

  1. Napisz streszczenie (summary) ballady Adama Mickiewicza pd tytułem ” Lilie”. /czytaliśmy                i słuchaliśmy (oglądaliśmy) na lekcji kilka razy, tekst znajdziecie w internecie-http://literat.ug.edu.pl/amwiersz/0018.htm
  2. Napisz, jaka nauka ( Twoim zdaniem) wypływa z ballady „Lilie”?
  3. Przygotuj się do testu (który mięliście pisać na poprzedniej lekcji)./Asceta, Treść Legendy o             św. Aleksym, trzy najstarsze zabytki języka polskiego (wszystko o nich), polscy laureaci Nagrody Nobla (kto za co dostał)

Przypomnienie:

Proszę , aby o oddanie rozprawki z poprzedniej lekcji.

Zachęcam wszystkich do przeprowadzenia wywiadu z osobą, która spotkała

św. Jana Pawła II – na Festiwal szkól Polonijnych/KONKURS:)

Ilustrowany zdjęciami wywiad na temat: „Spotkanie z papieżem Janem Pawłem II”

1. Wywiad ma na celu odnalezienie osób, które miały w swoim życiu szczęście spotkać się z Janem Pawłem II osobiście, w Polsce, w Watykanie lub podczas Jego licznych pielgrzymek. Prace te mają także na celu przekazanie przeżyć i uczuć tych osób.

2. Wywiad powinien być przeprowadzony przez ucznia osobiście, telefonicznie lub przez internet i zapisany polską czcionką o wymiarze 12 oraz nie może przekroczyć dwóch stron papieru o wymiarze A4.

3. Do wywiadu powinno być dołączone zdjęcie osoby z którą uczeń przeprowadził wywiad, oraz zdjęcia pytanych osób z papieżem, ich rodzinnych pamiątek z takich spotkań.

4. Organizatorzy uprzejmie proszą aby uczniowie umieścili swoje wydrukowane wywiady wraz ze zdjęciami na twardym papierze ( o wymiarach nie większych niż 14 in x 22 in ( 35.5 cm x 55.8 cm).

5. Organizatorzy nie określają regulaminu konkursu pisemnego. Konkurs wyłaniający wywiady na Festiwal Szkół Polonijnych powinien być przeprowadzony według regulaminu przyjętego w poszczególnych szkołach.

6. Każda szkoła może dostarczyć dwie prace, po jednej w każdej kategorii wiekowej: klasy 4-8 oraz liceum. 7. Każda praca powinna być podpisana: imię i nazwisko ucznia, klasa, wiek, tytuł wywiadu, nauczyciel prowadzący, szkoła.

8. Wszystkie przesłane na festiwal wywiady będą prezentowane w sali wystawowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.