Praca domowa na 6 marca 2020 r.

JUTRO ZAJĘCIA DO GODZINY 2PM

Na ostatniej lekcji:

  • powtórka maturalna
  • maturalny test powtórkowy/
  • ” Ludzie ludziom zgotowali ten los”„Medaliony” Zofii Nałkowskiej, szkic  „Profesor Spanner” /Jest to relacja z wizji lokalnej przeprowadzonej w Instytucie Anatomicznym w Gdańsku. Członkom Komisji towarzyszą dwaj niemieccy lekarze, profesorowie, koledzy Spannera. W ciemnej piwnicy widzieli leżące na ziemi nagie ludzkie ciała. W sarkofagach, w cementowych basenach poukładane jedne na drugich leżały ciała bez głów. Mijali baseny pełne trupów, kadzie, w których leżały bezwłose głowy, ludzie pocięci na części, odarci ze skóry. W skrzyniach ułożona była warstwami spreparowana skóra ludzka, na półkach leżały wygotowane czaszki i piszczele. Strych był zapełniony czaszkami i kośćmi ludzkimi. Przed Komisją tego dnia zeznawał młody gdańszczanin, student medycyny i asystent prof. Spannera. Pracował w Instytucie jako preparator ludzkich zwłok i dokładnie relacjonował, na czym polegało jego zajęcie. Na pytanie, czy nikt mu nie powiedział, że robienie z ludzi mydła jest zbrodnią, odpowiedział, że tego nikt mu nie mówił. Chłopak był pełen podziwu dla zaradności Niemców, którzy umieli zrobić „coś z niczego”. Zeznawali też dwaj koledzy Spannera, którzy bronili go. Jeden argumentował, że profesor robił to dla dobra Rzeszy, ponieważ Niemcy przeżywały kryzys ekonomiczny, a drugi dodał, że wypełniał sumiennie polecenia, gdyż był karnym członkiem partii faszystowskiej.
  • ” Zakazane piosenki” pierwszy powojenny polski film pełnometrażowy z 1946r. /polski muzyk, Roman, opowiada o swojej działalności na terenie okupowanej Warszawy, podczas II wojny światowej założył uliczną orkiestrę i aktywnie działał w podziemiu ( oglądanie fragmentu filmu)

PRACA DOMOWA

1. Przygotować się do testu powtórkowego, zestawy: 1, 3, 5, 7, 9

2. Przesłać 1. wersje pracy maturalnej: drogą mailową w wersji google docs z dostępem do edycji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.