Praca domowa / na 13 maja 2016r.

Praca domowa

  1. Napisz- co to jest związek frazeologiczny.
  2. Wyjaśnij w zeszycie znaczenie poniższych związków frazeologicznych / na przykład:                syzyfowa pracapraca nie mająca sensu, bez końca, nie dająca rezultatu, nabierać wody w usta – nie mówić mimo, że się wie,                

być w czepku urodzonym, patrzeć jak wól na malowane wrota, mieć węża w kieszeni, patrzeć na świat przez różowe okulary, mieć głowę na karku, błękitna krew,wpaść z deszczu pod rynnę, szukać guza, pleść androny, pluć sobie w brodę, czarny charakter

PRZYPOMINAM, ŻE W SOBOTĘ SPOTYKAMY SIĘ NA BALU MATURALNYM/OBOWIĄZUJE STRÓJ WIECZOROWY

PROSZĘ ABY WSZYSCY RODZICE ODEBRALI MLODZIEŻ DO GODZINY 11 PM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.