Międzynarodowy konkurs fotograficzny „I live by the Sea”

Dla młodzieży- międzynarodowy konkurs fotograficzny „I live by the Sea”

Zwycięskie 30 prac zostanie przedstawionych w Nowym Jorku, na wystawie w siedzibie Narodów Zjednoczonych w czerwcu 2017 r., podczas Konferencji wysokiego szczebla NZ nt. implementacji celu zrównoważonego rozwoju – SDG 14, natomiast wszystkie zgłoszone prace będą dostępne online na stronie internetowej konkursu.

Stałe Przedstawicielstwo RP w Nowym Jorku informuje, iż został ogłoszony konkurs fotograficzny zatytułowany „I live by the Sea”. Organizatorem głównym konkursu jest Zespół Today We Have (TWH) ( http://todaywehave.com/) a partnerami – Ocean Sanctuary Alliance przy NZ w Nowym Jorku, Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk, Sopockie Towarzystwo Naukowe oraz Stałe Przedstawicielstwo RP przy Narodach Zjednoczonych w Nowym Jorku. Wszelkie informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronie internetowej http://todaywehave.com/I_live_by_the_Sea.html oraz na portalu Facebook: https://www.facebook.com/events/689556534534142/.

Międzynarodowy konkurs I live by the Sea (Mieszkam nad morzem) skierowany jest do młodzieży z całego świata i ma na celu wykorzystanie sztuk wizualnych do promowania zagadnień związanych z morzami i oceanami, oraz regionami nadmorskimi. Tym samym projekt nawiązuje do celu zrównoważonego rozwoju SDG 14 dotyczącego ochrony mórz i oceanów.

Uczestnicy rywalizujący w trzech kategoriach wiekowych: do 13 lat, od 13 do 15 oraz 16 do 18 lat, przesyłają do biura konkursu po jednym zdjęciu z krótkim opisem. Uczestnik ukazuje w ten sposób obraz ,,swojego morza”, ale także ma okazję opisać jego walory, problemy i ciekawostki oraz zaprezentować swój region.

Nadesłane prace będą oceniane przez Międzynarodowe Jury Konkursu (ekspertów z różnych dziedzin, fotografii, zagadnień morskich czy edukacji) w składzie: profesor Dennis Chamberlin z Iowa State University – fotograf, laureat nagrody Pulitzera; profesor Colin Campbell z University of Reading, Wielka Brytania – autor wielu książek edukacyjnych oraz profesor Tymon Zieliński z Instytutu Oceanologii Polskiej Akademii Nauk – ekspert ONZ w dziedzinie Global Reporting and Assessment of the State of the Marine Environment.

Termin zgłaszania prac upływa 31 stycznia 2017. Prace należy przekazywać na adres e-mail: [email protected] po uprzednim zarejestrowaniu się na stronie konkursu (szczegóły dotyczące konkursu dostępne są na stronie internetowej http://www.todaywehave.com/KONKURS.html). Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się w maju 2017 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.