Lekcja 17 i 19 października 2020r.

Na lekcji omawialiśmy źródła kultury europejskiej/ podręcznik literacki od strony 6 do 12

  • chrześcijaństwo z korzeniami w kulturze żydowskiej
  • kultura starożytnych Greków 
  • kultura starożytnych Rzymian

Praca domowa:

  1. Przeczytaj informacje w książce; str.8-12
  2. Ćwiczenie 1 i 2 str.13/ zrobić zdjęcie wykonanego ćwiczenia i przesłać mi jako text do piątku wieczorem
  3. Prezentacje na sobotnią lekcję: Teatr grecki- Nicole C. , Sport w starożytnej Grecji  igrzyska olimpijskie  dawniej i dziś, bieg maratoński)- Eryk, Architektura antyczna, budowle dawne i dzisiejsze w stylu klasycznym, kolumny doryckie, jońskie i korynckie)- Alex, Osiągnięcia starożytnych cywilizacji, co nam dały: Starożytny Rzym i Starożytna Grecja-Nicole L.

        

 

.