Konkurs literacki

Zdjęcie użytkownika Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce.

 

Konkurs na wypracowanie dla studentów klas licealnych

Rada Nauczycieli Polonijnych (Council of Educators in Polonia – CEP) zaprasza młodzież szkół średnich do udziału w konkursie na najlepsze wypracowanie w języku angielskim lub polskim na temat:

“11 listopada 1918 roku spełniło się marzenie kilku pokoleń Polaków – Polska odzyskała niepodległość! Składając hołd pokoleniom walczącym o wolną Polskę przedstaw różne drogi do wolności. Wybierz te wydarzenia i twórców polskiej niepodległości, które według Ciebie zasługują na największe wyróżnienie”

Zdobywcy pierwszego miejsca otrzymają w nagrodę 200 dolarów, drugiego – 150 dolarów, trzeciego – 100 dolarów.
Nagrody zostaną wręczone na uroczystym obiedzie „Józefinki”, który odbędzie się w niedzielę, 18 III 2018 o godzinie 12-tej w południe w restauracji Lone Tree Inn w Niles, Illinois, 7730 N. Milwaukee Avenue.

Wypracowanie powinno zawierać około 1000 słów. Powinno być napisane na komputerze, na białym papierze o rozmiarach 8.5×12 cali, rozmiarem 12, czcionki polskiej i wydrukowane tylko na jednej stronie kartki papieru. Musi być zachowany podwójny odstęp. Nie należy zamieszczać żadnych ilustracji czy wykresów.
Autor powinien podpisać się pseudonimem.
Na osobnej kartce o rozmiarach 3×5 cali należy podać pseudonim, imię i nazwisko,
adres z kodem pocztowym, telefon, e-mail, oraz nazwę szkoły, nazwisko nauczyciela i dyrektora i telefon kontaktowy. Kartkę z informacjami należy w zaklejonej kopercie dołączyć do wypracowania i przesłać na adres:

Ms. Ewa Jablonska
CEP Essay Competition Chair
4535 N. Long Ave. Apt 1B
Chicago, IL 60630

Termin dostarczenia prac upływa 10 marca, 2017.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.