Konkurs literacki

Zdjęcie użytkownika Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce.

Konkurs na wypracowanie dla studentów klas licealnych

Rada Nauczycieli Polonijnych (Council of Educators in Polonia – CEP) zaprasza młodzież szkół średnich do udziału w konkursie na najlepsze wypracowanie w języku angielskim lub polskim na temat:

“11 listopada 1918 roku spełniło się marzenie kilku pokoleń Polaków – Polska odzyskała niepodległość! Składając hołd pokoleniom walczącym o wolną Polskę przedstaw różne drogi do wolności. Wybierz te wydarzenia i twórców polskiej niepodległości, które według Ciebie zasługują na największe wyróżnienie”

Zdobywcy pierwszego miejsca otrzymają w nagrodę 200 dolarów, drugiego – 150 dolarów, trzeciego – 100 dolarów.
Nagrody zostaną wręczone na uroczystym obiedzie „Józefinki”, który odbędzie się w niedzielę, 18 III 2018 o godzinie 12-tej w południe w restauracji Lone Tree Inn w Niles, Illinois, 7730 N. Milwaukee Avenue.

Wypracowanie powinno zawierać około 1000 słów. Powinno być napisane na komputerze, na białym papierze o rozmiarach 8.5×12 cali, rozmiarem 12, czcionki polskiej i wydrukowane tylko na jednej stronie kartki papieru. Musi być zachowany podwójny odstęp. Nie należy zamieszczać żadnych ilustracji czy wykresów.
Autor powinien podpisać się pseudonimem.
Na osobnej kartce o rozmiarach 3×5 cali należy podać pseudonim, imię i nazwisko,
adres z kodem pocztowym, telefon, e-mail, oraz nazwę szkoły, nazwisko nauczyciela i dyrektora i telefon kontaktowy. Kartkę z informacjami należy w zaklejonej kopercie dołączyć do wypracowania i przesłać na adres:

Ms. Ewa Jablonska
CEP Essay Competition Chair
4535 N. Long Ave. Apt 1B
Chicago, IL 60630

Termin dostarczenia prac upływa 10 marca, 2017.